Aktualności

Starszą młodzież i dorosłych zapraszamy w sobotę 6 czerwca 2015 w godz. 10:00 - 16:00 do Sanktuarium św. Urszuli na dzień skupienia połączony z warsztatami malowania witraży.

Projekt jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia.

Koszt: 25 zł (posiłek)
Zgłoszenia do 1.06.2015
Kontakt: tel.: 668-313-908; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z okazji odpustu
ku czci
św. Urszuli Ledóchowskiej

serdecznie zapraszamy

na uroczystą Mszę świętą
z procesją eucharystyczną 
sprawowaną pod przewodnictwem
Księdza Adriana Galbasa SAC
dnia 29 maja 2015 roku o godz. 18.00
w Sanktuarium św. Urszuli

„Całe Twoje życie, święta Urszulo, śpiewało chwałę Umiłowanego.
Dałaś świadectwo Jego Ewangelii…”

W dniu 17 kwietnia 2015 roku w Pniewach miały miejsce uroczyste obchody 150. urodzin św. Urszuli. Trwały one cały dzień. O 9.00 rozpoczęło się Sympozjum poświęcone Świętej pod tytułem „Święta Urszula Ledóchowska – kobieta w Kościele i społeczeństwie”. Sympozjum, które wpisało się w cykl „Duchowość klasztorów polskich: przekaz i komunikacja”, przybliżało uczestnikom św. Urszulę, jej charyzmat i dzieło w nieraz zaskakująco nowy sposób, przedstawiało ją także w świetle aktualnych zagadnień życia Kościoła, a zwłaszcza trwającego obecnie Roku Życia Konsekrowanego...

W dniu 17 kwietnia 2015,
z okazji Jubileuszu 150-lecia urodzin św. Urszuli,
rozpoczyna się
peregrynacja relikwii i obrazu św. Urszuli
po rodzinach na terenie
pniewskich
 (lub też sąsiednich) parafii.
Chęć przyjęcia relikwii i obrazu Świętej na jedną dobę
można zgłosić w zakrystii kaplicy Sanktuarium.
Peregrynacja będzie trwała do końca Roku Jubileuszowa,
to jest do 29 maja 2016 roku.

W piątek, 17 kwietnia 2015, odbędzie się w Pniewach uroczyste otwarcie Roku Jubileuszowego z okazji 150-lecia urodzin św. Urszuli. W tym dniu w Domu Macierzystym będzie miało miejsce sympozjum poświęcone św. Urszuli. Wydarzenia całego dnia będzie transmitować na żywo Radio Emaus. Więcej szczegółów można przeczytać na plakacie i w programie sympozjum. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania
Liturgii Wieczerzy Pańskiej,
Męki Pana Jezusa i Wigilii Paschalnej
oraz Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Naucz mnie, Panie,
trwać zawsze, zawsze u stóp Twego krzyża,
naucz wpatrywać się nieustannie w Twe zranione Serce,
daj mi zrozumieć,
że przez krzyż Twój, Jezu,
wszystko staje się piękne, słodkie i jasne,
nawet cierpienie, ból i śmierć.
św. Urszula

Już po raz czwarty zapraszamy do Pniew młodzież od klasy III gimnazjum wzwyż na zderzenia teatralne SEDNO - w dniach 20 - 22 marca 2015 roku.

Tegoroczne spotkanie nosi tytuł ZWIĄZANI. Związani czym? Tym, co jest naszą codziennością, czyli relacjami z innymi. Więzi mogą nas wiązać we wspólnotę, dawać poczucie bezpieczeństwa i stwarzać przestrzeń dla rozwoju, mogą też nas krępować i zniewalać. Od czego to zależy? O tym właśnie chcemy porozmawiać.

W ramach SEDNA poszukujemy nowych sposobów ekspresji i kierujemy swoje zaproszenie przede wszystkim do osób, którym bliska jest sztuka, teatr, film. Młodzi ludzie bardzo otwarci są na takie poszukiwania, a mają też sposobność do nauczenia się czegoś o sobie, formułowania pytań czy wniosków, które są wynikiem jakichś działań artystycznych. Współtworzenie jakiegoś rodzaju spektaklu jest także dla nich okazją do odkrywania własnej tożsamości, docenienia talentów innych, ale też tego, że człowiek o wiele więcej może zdziałać z innymi, aniżeli sam. Dlatego warto na SEDNO przyjeżdżać z młodymi ludźmi, którzy dobrze się w takiej pracy czują.

Proponujemy profesjonalne warsztaty teatralne, które poprowadzi p. Wiesława Klata, doświadczony instruktor teatralny i pedagog. Zwieńczeniem naszych działań będzie przedstawienie dla mieszkańców Pniew, które przygotują wszyscy uczestnicy SEDNA.

Szczegółowe informacje i plan do pobrania w zakładce Dla młodzieży/ SEDNO.

Z radością informujemy, że dekretem J.E. Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego z dnia 17 grudnia 2014 roku kaplica Sanktuarium św. Urszuli została ustanowiona świątynią odpustową z okazji Roku Życia Konsekrowanego. W tym okresie, tj. do 2 lutego 2016 roku, można tu uzyskać odpust zupełny na wymienionych w dekrecie warunkach.

Ostatnie nabożeństwo w ramach tegorocznego TYGODNIA MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN, transmitowane na żywo przez diecezjalne Radio Emaus, zgromadziło 26 stycznia 2015 w kaplicy Sanktuarium św. Urszuli przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich, dokładnie czterech: Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego – reprezentowanego przez ks. superintendenta Jana Ostryka, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – w osobie ks. Proboszcza Marcina Kotasa, który głosił słowo Boże, Kościoła Zielonoświątkowego – w osobie pastora Piotra Wisełki, i Kościoła Rzymskokatolickiego – z ramienia Poznańskiej Grupy Ekumenicznej reprezentowali go ks. Mirosław Tykfer, ks. Tomasz Siuda i ks. Maciej Kubiak. Byli obecni bracia franciszkanie z Wronek, proboszczowie obu pniewskich parafii – ks. Marek Szukalski i ks. Włodzimierz Jackiewicz, oraz gospodarze miejsca – ks. Maciej Stawski i siostry urszulanki. We wspólnej modlitwie brali również udział Pniewianie i uczniowie urszulańskiej szkoły...

W ramach
TYGODNIA POWSZECHNEJ MODLITWY
O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

odbędzie się w kaplicy Sanktuarium św. Urszuli
nabożeństwo ekumeniczne
- w poniedziałek, 26 stycznia 2015, o g. 18.00.
Nabożeństwo będzie transmitowane
przez Radio Emaus.

Strona 1 z 7