Aktualności

 

Dokładnie 80 lat temu św. Urszula napisała artykuł do czasopisma dla absolwentek urszulańskiej szkoły w Pniewach "Dzwonek św. Olafa" pod tytułem Wakacje (Lipiec, nr 3/1935, r. XII). Chcemy tu przytoczyć fragment tego tekstu - jako dodatek do rad zawartych w filmiku Refleksji jubileuszowych. Jest on zadedykowany, okazuje się, wszystkim, którzy odpoczywają...

 

Zapraszamy
wszystkich związanych
z urszulańską szkołą w Pniewach
na obchody 25-lecia istnienia szkoły
na przełomie września i października 2015 roku.
Szczegóły uroczystości na załączonym plakacie.

O historii szkoły

“DZIŚ MUSZĘ SIĘ ZATRZYMAĆ
W TWOIM DOMU!”
Jak wygląda ten dom? Jakie ma pomieszczenia?
Dlaczego zatrzymywać się właśnie tutaj?
Gdzie jest serce tego domu i gdzie gospodarz?
A jutro? Co dalej? Dokąd poprowadzi droga?
Zapraszamy na pewien etap tej drogi w towarzystwie
Najlepszego Przewodnika!
 

Rekolekcje z elementami rozeznawania drogi życia... szczegóły poniżej

 

W piątek, 12 czerwca 2015, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - to jest w patronalne święto Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, będzie celebrowana uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Najświętszego Serca, które patronuje również kaplicy Sanktuarium św. Urszuli. Msza św. rozpocznie się o g. 18.00, po niej odbędzie się procesja eucharystyczna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Z okazji odpustu
ku czci
św. Urszuli Ledóchowskiej

serdecznie zapraszamy

na uroczystą Mszę świętą
z procesją eucharystyczną 
sprawowaną pod przewodnictwem
Księdza Adriana Galbasa SAC
dnia 29 maja 2015 roku o godz. 18.00
w Sanktuarium św. Urszuli

Kryzys połowy życia to początek nadziei na nowe życie. Dotyka on wszystkich obszarów funkcjonowania człowieka po to, by je uporządkować i nadać im głębszy sens. W refleksyjnym spojrzeniu na życie mogą być pomocne proponowane w Sanktuarium św. Urszuli WARSZTATY: "Przełom – nową szansą?"

Termin: 20 czerwca 2015, godz.: 9:00 - 19:00 (zgłoszenia do 10.06.)

Uczestnicy: osoby w wieku 40-60 lat

Kontakt: tel.: 516 060 298
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Starszą młodzież i dorosłych zapraszamy w sobotę 6 czerwca 2015 w godz. 10:00 - 16:00 do Sanktuarium św. Urszuli na dzień skupienia połączony z warsztatami malowania witraży.

Projekt jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia.

Koszt: 25 zł (posiłek)
Zgłoszenia do 1.06.2015
Kontakt: tel.: 668-313-908; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Całe Twoje życie, święta Urszulo, śpiewało chwałę Umiłowanego.
Dałaś świadectwo Jego Ewangelii…”

W dniu 17 kwietnia 2015 roku w Pniewach miały miejsce uroczyste obchody 150. urodzin św. Urszuli. Trwały one cały dzień. O 9.00 rozpoczęło się Sympozjum poświęcone Świętej pod tytułem „Święta Urszula Ledóchowska – kobieta w Kościele i społeczeństwie”. Sympozjum, które wpisało się w cykl „Duchowość klasztorów polskich: przekaz i komunikacja”, przybliżało uczestnikom św. Urszulę, jej charyzmat i dzieło w nieraz zaskakująco nowy sposób, przedstawiało ją także w świetle aktualnych zagadnień życia Kościoła, a zwłaszcza trwającego obecnie Roku Życia Konsekrowanego...

W dniu 17 kwietnia 2015,
z okazji Jubileuszu 150-lecia urodzin św. Urszuli,
rozpoczyna się
peregrynacja relikwii i obrazu św. Urszuli
po rodzinach na terenie
pniewskich
 (lub też sąsiednich) parafii.
Chęć przyjęcia relikwii i obrazu Świętej na jedną dobę
można zgłosić w zakrystii kaplicy Sanktuarium.
Peregrynacja będzie trwała do końca Roku Jubileuszowa,
to jest do 29 maja 2016 roku.

W piątek, 17 kwietnia 2015, odbędzie się w Pniewach uroczyste otwarcie Roku Jubileuszowego z okazji 150-lecia urodzin św. Urszuli. W tym dniu w Domu Macierzystym będzie miało miejsce sympozjum poświęcone św. Urszuli. Wydarzenia całego dnia będzie transmitować na żywo Radio Emaus. Więcej szczegółów można przeczytać na plakacie i w programie sympozjum. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Strona 1 z 7