Aktualności

Forum 2015 zbliża się wielkimi krokami.
W Roku Jubileuszowym
z okazji 150-lecia urodzin św. Urszuli
zapraszamy Was bardzo serdecznie
do wspólnego świętowania.
Zaproszenie i szczegółowe informacje znajdziecie
w zakładce Forum.
Do zobaczenie wkrótce!

W dniach 4 - 6 października 2015
Sanktuarium św. Urszuli gości figurę św. Michała Archanioła.
W ramach nawiedzenia mają miejsce różne nabożeństwa,
na które serdecznie zapraszamy. 
(program do pobrania niżej)

Młodzież urszulańskiej szkoły w Pniewach zaprasza na spektakl "Córka Sefiny" poświęcony młodości Julii Ledóchowskiej.

Kiedy? 7.10.2015 (środa), g. 18.40

Gdzie? Aula Domu Matki Założycielki

 

Od 17 kwietnia 2015 roku trwa peregrynacja relikwii i obrazu św. Urszuli po rodzinach na terenie pniewskich i sąsiednich parafii. Od tego czasu relikwie i obraz św. Urszuli gościły w 34 rodzinach z Pniew i okolic, z Poznania, Nowego Tomyśla i Obornik, przebywały w Parafii św. Jana Chrzciciela w Pniewach na czas odpustu, a w dniu 19 września 2015 roku pojadą do Kwilcza z okazji poświęcenia tam figury św. Urszuli.

Zachęcamy do korzystania z łask Roku Jubileuszowego z okazji 150-lecia urodzin św. Urszuli i do przyjmowania relikwii i obrazu Świętej. Ich obecność w domu daje całej rodzinie możliwość wspólnej modlitwy (każda rodzina otrzymuje specjalny modlitewnik) i refleksji, może być po prostu okazją do wspólnego świętowania i radowania się obecnością niezwykłego Gościa.

19 września 2015 r. (w sobotę) Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach zaprasza młodych dorosłych (w wieku 18-30 lat) na indywidualny dzień skupienia z możliwością towarzyszenia duchowego.

Początek: 10.00, zakończenie – ok.19.00.

Miejsce: Pniewy k.Poznania, ul. Św. U. Ledóchowskiej 1

Zgłoszenia do 17.09.2015 (czwartek)

Koszt: 20 zł (ew. do uzgodnienia)

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 668 313 908

Facebook: EDeN – urszulańskie dni skupienia

10 października 2015 roku (w sobotę) Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach zaprasza młodych dorosłych (w wieku 18-30 lat) na dzień skupienia zatytułowany “Puste i pełne”.

Początek: 10.00, zakończenie – ok.19.00.

Miejsce: Pniewy k.Poznania, ul. Św. U. Ledóchowskiej 1

W programie m.in.: spotkanie z tekstem ewangelicznym, Eucharystia, cisza, modlitwa, grupa dzielenia, taniec medytacyjny, spotkanie ze św. Urszulą.

Zgłoszenia do 08.10.2015 (czwartek)

Koszt: 20 zł (ew. do uzgodnienia)

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 668 313 908

Facebook: EDeN – urszulańskie dni skupienia

W ramach V Tygodnia Wychowania Zespół Szkół Sióstr Urszulanek SJK zaprasza rodziców i wychowawców na konferencję państwa Magdaleny i Piotra Ogrodowczyków pt.

"Wychowuj odważnie
- rozmawiaj z nastolatkiem o miłości"

11.9.2015, g. 17.30

Sanktuarium św. Urszuli
(aula Domu Matki Założycielki)

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Hasło tegorocznego Tygodnia Wychowania to Wychowanie do pełni człowieczeństwaWięcej o Tygodniu Wychowania.

Zachęcamy też do obejrzenia krótkiego filmu z konferencją O wychowaniu na podstawie pism i idei wychowawczych św. Urszuli.

W niedzielę, 6 września 2015 roku, Koło Przyjaciół Św. Urszuli wznowi po wakacyjnej przerwie swoje comiesięczne spotkania, których celem jest lepsze poznawanie i wprowadzanie w życie bieżących spraw Kościoła. Pierwszym punktem programu będzie jak zwykle Msza św. o g. 15.00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego, potem spotkanie członków Koła Przyjaciół w auli Domu Matki Założycielki.

Sierpniowe Uroczystości w Pniewach są zawsze okazją do spotkania się całej zakonnej Rodziny. Wtedy wszystkie szare urszulanki łączą się, by wspólnie przeżyć radość przyjęcia do nowicjatu, złożenia ślubów pierwszych i wieczystych. Cieszymy się ogromnie każdą z nas, a siostrom rozpoczynającym nowy etap życia w naszej wspólnocie życzymy odwagi, wytrwałości i otwarcia na Boże błogoslwieństwo, by z entuzjazmem podjąć powierzone zadania! Szczęść Boże!

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Uroczystościach. Dziękujemy także tym, którzy łączyli się z nami duchowo. Powierzamy się pamięci modlitewnej i szczególnie zachęcamy do modlitwy w intencji młodych, by odnaleźli sens życia, by mieli odwagę odpowiedzieć na wezwanie Chrystusa, Kościoła i świata.

Po zdjęcia... kliknij "czytaj dalej" lub zajrzyj na Facebook Sanktuarium

 

W tym roku nasze uroczystości zakonne obchodzone w domu macierzystym w Pniewach w dniach 14 i 15 sierpnia, mają szczególny wymiar - mają miejsce w Roku Życia Konsekrowanego, czyli w czasie, kiedy w Kościele szczególnie dużo się mówi o życiu zakonnym, o jego miejscu i zadaniu w Kościele i dla Kościoła...

Strona 1 z 8