Aktualności

Już po raz czwarty zapraszamy do Pniew młodzież od klasy III gimnazjum wzwyż na zderzenia teatralne SEDNO - w dniach 20 - 22 marca 2015 roku.

Tegoroczne spotkanie nosi tytuł ZWIĄZANI. Związani czym? Tym, co jest naszą codziennością, czyli relacjami z innymi. Więzi mogą nas wiązać we wspólnotę, dawać poczucie bezpieczeństwa i stwarzać przestrzeń dla rozwoju, mogą też nas krępować i zniewalać. Od czego to zależy? O tym właśnie chcemy porozmawiać.

W ramach SEDNA poszukujemy nowych sposobów ekspresji i kierujemy swoje zaproszenie przede wszystkim do osób, którym bliska jest sztuka, teatr, film. Młodzi ludzie bardzo otwarci są na takie poszukiwania, a mają też sposobność do nauczenia się czegoś o sobie, formułowania pytań czy wniosków, które są wynikiem jakichś działań artystycznych. Współtworzenie jakiegoś rodzaju spektaklu jest także dla nich okazją do odkrywania własnej tożsamości, docenienia talentów innych, ale też tego, że człowiek o wiele więcej może zdziałać z innymi, aniżeli sam. Dlatego warto na SEDNO przyjeżdżać z młodymi ludźmi, którzy dobrze się w takiej pracy czują.

Proponujemy profesjonalne warsztaty teatralne, które poprowadzi p. Wiesława Klata, doświadczony instruktor teatralny i pedagog. Zwieńczeniem naszych działań będzie przedstawienie dla mieszkańców Pniew, które przygotują wszyscy uczestnicy SEDNA.

Szczegółowe informacje i plan do pobrania w zakładce Dla młodzieży/ SEDNO.

Z radością informujemy, że dekretem J.E. Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego z dnia 17 grudnia 2014 roku kaplica Sanktuarium św. Urszuli została ustanowiona świątynią odpustową z okazji Roku Życia Konsekrowanego. W tym okresie, tj. do 2 lutego 2016 roku, można tu uzyskać odpust zupełny na wymienionych w dekrecie warunkach.

Ostatnie nabożeństwo w ramach tegorocznego TYGODNIA MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN, transmitowane na żywo przez diecezjalne Radio Emaus, zgromadziło 26 stycznia 2015 w kaplicy Sanktuarium św. Urszuli przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich, dokładnie czterech: Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego – reprezentowanego przez ks. superintendenta Jana Ostryka, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – w osobie ks. Proboszcza Marcina Kotasa, który głosił słowo Boże, Kościoła Zielonoświątkowego – w osobie pastora Piotra Wisełki, i Kościoła Rzymskokatolickiego – z ramienia Poznańskiej Grupy Ekumenicznej reprezentowali go ks. Mirosław Tykfer, ks. Tomasz Siuda i ks. Maciej Kubiak. Byli obecni bracia franciszkanie z Wronek, proboszczowie obu pniewskich parafii – ks. Marek Szukalski i ks. Włodzimierz Jackiewicz, oraz gospodarze miejsca – ks. Maciej Stawski i siostry urszulanki. We wspólnej modlitwie brali również udział Pniewianie i uczniowie urszulańskiej szkoły...

W ramach
TYGODNIA POWSZECHNEJ MODLITWY
O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

odbędzie się w kaplicy Sanktuarium św. Urszuli
nabożeństwo ekumeniczne
- w poniedziałek, 26 stycznia 2015, o g. 18.00.
Nabożeństwo będzie transmitowane
przez Radio Emaus.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 

z cyklu 
"W trosce o życie i zdrowie rodziny".

28 lutego 2015

Tematy spotkania:

  • Przywileje i zadania płynące z sakramentu małżeństwa - prowadzi ks. dr Paweł Pacholak, diecezjalny duszpasterz rodzin;
  • Wychowanie do czystego serca - prowadzi s. Maria Kwiek, USJK;
  • Ślubowana czystość w służbie małżeństwu i rodzinie - prowadzi s. Danuta Sakowicz, USJK

Szczegóły spotkania i zapisu na plakacie w załączniku.

Kim jestem? Gdzie jestem? Dokąd iść? Jak wrócić? Czy jeszcze daleko? Dlaczego tu jestem? – pytasz może siebie...
To tylko kilka z ważnych pytań, na jakie będziemy szukać odpowiedzi podczas zbliżających się rekolekcji prowadzonych przez Siostry Urszulanki w sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach.
Rekolekcje zatytułowane „Labirynty, czyli kim jesteś?” odbędą się w dniach 19-23.02.2015 (czwartek-poniedziałek).

Zapraszamy na nie młodzież żeńską i męską od 17 roku życia.
Prosimy o zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie (668 313 908) do 12.02.2015.

Również tegoroczny koncert kolęd chóru Promyki Słoneczne był pięknym przeżyciem dla wszystkich - samych chórzystów i ich rodzin, mieszkańców Pniew, księży, sióstr... Śpiew dzieci i młodzieży pozwolił głęboko zanurzać się w tej "atmosferze żłóbka", jak to określiła św. Urszula, w atmosferze pokoju i radości z Bożego Narodzenia, z Jego obecności wśród nas. Szczególną uwagę zwracały kolędy śpiewane w językach obcych, a także kolędy wykonane przez zespół "dzwonków". Wsłuchujmy się jeszcze raz...

Zapraszamy do wspólnego przeżywania
Świąt Bożego Narodzenia!

Teraz właśnie nadchodzi czas,
który serca nasze powinien napełnić
radością - radością i pokojem,
atmosferą żłóbka,
do którego pospieszymy,
by adorować Dziecię Jezus...
św. Urszula

Chór Promyki Słoneczne
zaprasza na tradycyjny koncert kolęd
- w dniu 26 grudnia 2014,
na godz. 15.00,
w kaplicy Sanktuarium św. Urszuli...

Strona 1 z 6