Aktualności

W niedzielę, 6 września 2015 roku, Koło Przyjaciół Św. Urszuli wznowi po wakacyjnej przerwie swoje comiesięczne spotkania, których celem jest lepsze poznawanie i wprowadzanie w życie bieżących spraw Kościoła. Pierwszym punktem programu będzie jak zwykle Msza św. o g. 15.00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego, potem spotkanie członków Koła Przyjaciół w auli Domu Matki Założycielki.

Sierpniowe Uroczystości w Pniewach są zawsze okazją do spotkania się całej zakonnej Rodziny. Wtedy wszystkie szare urszulanki łączą się, by wspólnie przeżyć radość przyjęcia do nowicjatu, złożenia ślubów pierwszych i wieczystych. Cieszymy się ogromnie każdą z nas, a siostrom rozpoczynającym nowy etap życia w naszej wspólnocie życzymy odwagi, wytrwałości i otwarcia na Boże błogoslwieństwo, by z entuzjazmem podjąć powierzone zadania! Szczęść Boże!

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Uroczystościach. Dziękujemy także tym, którzy łączyli się z nami duchowo. Powierzamy się pamięci modlitewnej i szczególnie zachęcamy do modlitwy w intencji młodych, by odnaleźli sens życia, by mieli odwagę odpowiedzieć na wezwanie Chrystusa, Kościoła i świata.

Po zdjęcia... kliknij "czytaj dalej" lub zajrzyj na Facebook Sanktuarium

 

W tym roku nasze uroczystości zakonne obchodzone w domu macierzystym w Pniewach w dniach 14 i 15 sierpnia, mają szczególny wymiar - mają miejsce w Roku Życia Konsekrowanego, czyli w czasie, kiedy w Kościele szczególnie dużo się mówi o życiu zakonnym, o jego miejscu i zadaniu w Kościele i dla Kościoła...

 

Dokładnie 80 lat temu św. Urszula napisała artykuł do czasopisma dla absolwentek urszulańskiej szkoły w Pniewach "Dzwonek św. Olafa" pod tytułem Wakacje (Lipiec, nr 3/1935, r. XII). Chcemy tu przytoczyć fragment tego tekstu - jako dodatek do rad zawartych w filmiku Refleksji jubileuszowych. Jest on zadedykowany, okazuje się, wszystkim, którzy odpoczywają...

 

Zapraszamy
wszystkich związanych
z urszulańską szkołą w Pniewach
na obchody 25-lecia istnienia szkoły
na przełomie września i października 2015 roku.
Szczegóły uroczystości na załączonym plakacie.

O historii szkoły

“DZIŚ MUSZĘ SIĘ ZATRZYMAĆ
W TWOIM DOMU!”
Jak wygląda ten dom? Jakie ma pomieszczenia?
Dlaczego zatrzymywać się właśnie tutaj?
Gdzie jest serce tego domu i gdzie gospodarz?
A jutro? Co dalej? Dokąd poprowadzi droga?
Zapraszamy na pewien etap tej drogi w towarzystwie
Najlepszego Przewodnika!
 

Rekolekcje z elementami rozeznawania drogi życia... szczegóły poniżej

 

W piątek, 12 czerwca 2015, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - to jest w patronalne święto Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, będzie celebrowana uroczysta Msza św. odpustowa ku czci Najświętszego Serca, które patronuje również kaplicy Sanktuarium św. Urszuli. Msza św. rozpocznie się o g. 18.00, po niej odbędzie się procesja eucharystyczna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Z okazji odpustu
ku czci
św. Urszuli Ledóchowskiej

serdecznie zapraszamy

na uroczystą Mszę świętą
z procesją eucharystyczną 
sprawowaną pod przewodnictwem
Księdza Adriana Galbasa SAC
dnia 29 maja 2015 roku o godz. 18.00
w Sanktuarium św. Urszuli

Kryzys połowy życia to początek nadziei na nowe życie. Dotyka on wszystkich obszarów funkcjonowania człowieka po to, by je uporządkować i nadać im głębszy sens. W refleksyjnym spojrzeniu na życie mogą być pomocne proponowane w Sanktuarium św. Urszuli WARSZTATY: "Przełom – nową szansą?"

Termin: 20 czerwca 2015, godz.: 9:00 - 19:00 (zgłoszenia do 10.06.)

Uczestnicy: osoby w wieku 40-60 lat

Kontakt: tel.: 516 060 298
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Starszą młodzież i dorosłych zapraszamy w sobotę 6 czerwca 2015 w godz. 10:00 - 16:00 do Sanktuarium św. Urszuli na dzień skupienia połączony z warsztatami malowania witraży.

Projekt jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia.

Koszt: 25 zł (posiłek)
Zgłoszenia do 1.06.2015
Kontakt: tel.: 668-313-908; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona 1 z 8