Aktualności

Zapraszamy do wspólnego przeżywania
Liturgii Wieczerzy Pańskiej,
Męki Pana Jezusa i Wigilii Paschalnej
oraz Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

O Jezu,
ustanowienie Przenajświętszego Sakramentu

- jaka to łaska dla świata, jaka to łaska dla mnie!
Czy mogę sobie uprzytomnić moje życie
bez Tabernakulum,

u stóp którego znajduję światło,
pociechę, uspokojenie i miłość,

która całemu mojemu życiu
nadaje wartość, siły i radość?

św. Urszula

Przed nami kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II, obchodzimy w tym roku też 75. rocznicę śmierci m. Urszuli i 25. rocznicę sprowadzenia jej relikwii z Rzymu do Pniew. Pewnie to nie przypadek, że właśnie Sanktuarium św. Urszuli, z którą tak szczególnie był związany Jan Paweł II i która tak szczególną troską otaczała dzieci i młodzież, stanie się jedną ze stacji peregrynacji Krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży po Polsce. Będzie to miało miejsce w środę, 23 kwietnia 2014 roku, od g. 9.00 do 13.00 w kaplicy Sanktuarium.

W dniu 29 maja 2014 w Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej będzie obchodzona 25. rocznica sprowadzenia relikwii m. Urszuli z Rzymu i złożenia ich w sarkofagu w kaplicy domu macierzystego Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Pniewach. Z okazji tej rocznicy czwartkowe Msze św. z nowenną do św. Urszuli o g. 19.00 będą wchodziły w skład wielkiej nowenny odprawianej w kolejne dziewięć czwartków, począwszy od 27 marca 2014, i będą duchowym przygotowaniem do uroczystych obchodów tego wydarzenia - ważnego nie tylko dla Pniew i jego mieszkańców, ale dla wszystkich czcicieli św. Urszuli. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12 kwietnia 2014 roku (w sobotę) Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach zaprasza młodych dorosłych (w wieku 18-30 lat) na dzień skupienia zatytułowany „Mały szczegół”.
Początek: 10.00, zakończenie – ok.19.00.
Miejsce: Pniewy k.Poznania, ul. Św. U. Ledóchowskiej 1
W programie m.in.: spotkanie z tekstem ewangelicznym, Eucharystia, spotkanie ze św. Urszulą, cisza, modlitwa, grupa dzielenia, taniec medytacyjny.
Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  ; tel. 668 313 908
Zgłoszenia: do 10.04.2014

Terminy kolejnych spotkań: 10.5., 14.6.

Zobacz także na:
EDeN na Facebooku

"Pragnę". Jezu mój Ukrzyżowany, niech serce me wzruszy to wołanie miłości, wyrażające ogrom bólu: bólu fizycznego, spowodowanego okropnym pragnieniem, bólu moralnego, wypływającego z widoku milionów dusz, które odwracają się od Ciebie, Panie, gonią za błyskotkami świata, daleko od Boga. (...) Pragniesz, Panie mój, pragniesz miłości naszej, pragniesz być otoczony sercami gorejącymi miłością, sercami szukającymi Ciebie. A czy takowe widzisz? św. Urszula

Nabożeństwa wielkopostne w naszej kaplicy

Kolejne, trzecie już Zderzenia Teatralne Sedno, za nami. W dniach od 28 do 30 marca b.r. dziewięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży pod przewodnictwem pani Wiesławy Klaty uczyła się… chodzenia po linie, czyli wyrażania poprzez działania sceniczne swych życiowych doświadczeń , dylematów, niepokojów, podejmowanych wyborów. Rekwizyty, które towarzyszyły naszym działaniom, to głównie różnego rodzaju liny, sznurki – magia teatru sprawiła, że na scenie stawały się one metaforą i zniewalających człowieka więzów, i więzi dobrych, a także tej najważniejszej, łączącej człowieka z Bogiem. Owocem warsztatowych działań młodych był spektakl, który pniewska publiczność mogła obejrzeć w niedzielę.   s. Danuta S. i s. Bogusława B.

Zdjęcia z warsztatów na Facebooku

„Zawołaj mnie po imieniu”. Taki tytuł nosiły rekolekcje, które odbyły się od 13.02. do 15.02. w Pniewach. Udział w nich wzięło 12 wspaniałych dziewcząt, 3 siostry oraz o. Józef OP. Takie są statystyki, ale nie liczby są najważniejsze! Były to piękne dni, w czasie których rozważaliśmy sytuacje, w których Bóg woła człowieka po imieniu. Jednak najważniejszym było usłyszenie, że Bóg woła mnie po imieniu. Tak właśnie mnie! Czasami ten głos słyszę w tłumie (jak Zacheusz), innym razem w towarzystwie bliskiego człowieka (jak Samuel), a czasami jest on przeznaczony tylko dla mnie. Był to niesamowity czas i dziękuję Bogu za to piękne spotkanie z Nim oraz za spotkanie wspaniałych ludzi, w których towarzystwie mogłam usłyszeć Jego głos. s. Anna

W ramach III Tygodnia Wychowania Siostry Urszulanki serdecznie zapraszają rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich zainteresowanych na konferencję pod tytułem: „Twoje dziecko eksperymentuje z życiem”. Konferencję na temat współczesnych zagrożeń duchowych i ich wpływu na dzieci i młodzież poprowadzi ks. Sławomir Kostrzewa. Podczas spotkania będą poruszane takie zagadnienia jak: wpływ mediów, uzależnienia od pornografii i seksu, ideologia gender, możliwość uzyskania pomocy duchowej. Konferencja odbędzie się w auli domu Matki Założycielki w środę 18 września 2013 r. o godzinie 1700.

10 lat temu, 18 maja 2003 roku, niebo nad Rzymem było błękitne i słoneczne. Kościół przeżywał piątą niedzielę wielkanocną, a Jan Paweł II sprawował na Placu św. Piotra Eucharystię, podczas której kanonizował św. Urszulę. 10 lat później, 18 maja 2013 roku, niebo nad Pniewami było na przemian słoneczne i zachmurzone. Kościół przeżywał wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, a nuncjusz apostolski w Polsce, abp Celestino Migliore, przewodniczył Eucharystii, która była dziękczynieniem za wyniesienie naszej Matki Założycielki na ołtarze.

Serdecznie zapraszamy do Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej, gdzie 18 maja 2013 będziemy dziękować dobremu Bogu za Jej kanonizację.

Uroczystej Mszy świętej o godz. 15:00 będzie przewodniczył J. E. Ks. Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Natomiast o godz. 14:20 zapraszamy na Misterium z tekstami św. Urszuli w wykonaniu uczniów pniewskiej szkoły urszulańskiej.

Strona 1 z 3