Zapraszamy do Pniew młodzież od klasy III gimnazjum wzwyż na piąte Zderzenia Teatralne SEDNO. Szczegóły w zakładce SEDNO.


Zapraszamy młodych dorosłych (w wieku 18 - 30 lat) na indywidualny dzień skupienia EDeN...

Powinnyśmy starać się więcej niż kiedykolwiek
o zbliżenie się do Chrystusa Ukrzyżowanego,
o zapomnienie o sobie, by żyć w Nim i z Nim.
św. Urszula

 

Nabożeństwa wielkopostne w kaplicy Sanktuarium

 

Zachęcamy też do wysłuchania i obejrzenia Dobrego słowa od św. Urszuli na Wielki Post...

Od 17 kwietnia 2015 roku trwa peregrynacja relikwii i obrazu św. Urszuli po rodzinach na terenie pniewskich i sąsiednich parafii. Od tego czasu relikwie i obraz św. Urszuli gościły w 34 rodzinach z Pniew i okolic, z Poznania, Nowego Tomyśla i Obornik, przebywały w Parafii św. Jana Chrzciciela w Pniewach na czas odpustu, a w dniu 19 września 2015 roku pojadą do Kwilcza z okazji poświęcenia tam figury św. Urszuli.

Zachęcamy do korzystania z łask Roku Jubileuszowego z okazji 150-lecia urodzin św. Urszuli i do przyjmowania relikwii i obrazu Świętej. Ich obecność w domu daje całej rodzinie możliwość wspólnej modlitwy (każda rodzina otrzymuje specjalny modlitewnik) i refleksji, może być po prostu okazją do wspólnego świętowania i radowania się obecnością niezwykłego Gościa.

Zapraszamy na kolejny dzień skupienia z cyklu "W trosce o życie i zdrowie rodziny" - w sobotę, 20 lutego 2016 roku, od g. 9.00 do 17.00. Szczegółowe informacje w zakładce lub załączonym plakacie.

Tegoroczny TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN przebiega pod hasłem "Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana" (1 P 2,9). Tym razem nabożeństwo w kaplicy Sanktuarium św. Urszuli miało miejsce w drugim dniu spotkań, 19 stycznia 2016 roku. Nabożeństwo zgromadziło przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich - Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego – reprezentowanego przez ks. superintendenta Jana Ostryka, Kościoła Chrześcijan Baptystów - w osobie pastora Roberta Bożydaja, który głosił słowo Boże, i Kościoła Rzymskokatolickiego - z ramienia Poznańskiej Grupy Ekumenicznej reprezentowali go ks. Tomasz Siuda i ks. Mirosław Tykfer. Byli obecni bracia franciszkanie z Wronek, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Pniewach, ks. Marek Szukalski, który prowadził nabożeństwo, oraz gospodarze miejsca - o. Andrzej Grzesiak i siostry urszulanki. Do wspólnej modlitwy włączyli się także mieszkańcy Pniew...

“Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3,1).
Czas jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Niekiedy staje się naszym sprzymierzeńcem, niekiedy prześladowcą. Ma różne oblicza, może nas zaskakiwać. I jest w rękach Pana.
Serdecznie zapraszamy na rekolekcje prowadzone przez Siostry Urszulanki SJK w sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach k. Poznania. Więcej informacji na stronie EDeN.

 

Co planować na rok 2016?
Św. Urszula proponuje jedno...
zachęcamy do wysłuchania kolejnej Refleksji jubileuszowej.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania
Świąt Bożego Narodzenia!

Chwała na wysokości Bogu,
a pokój ludziom dobrej woli
- więc chwalmy Go,
przyczyńmy się do Jego chwały.
św. Urszula

Strona 1 z 12