Aktualności

Zapraszamy do wysłuchania refleksji o Adwencie

opartej na słowach z pism św. Urszuli.

Dla tych, którzy się bardzo spieszą,

jest też krótkie "Dobre słowo od św. Urszuli".

Msza św. roratnia w kaplicy Sanktuarium

od poniedziałku do piątku o 6.30, w soboty o 7.00.

Zapraszamy!

W grudniu kolejny wspólnotowy
dzień skupienie EDeN.
Szczegóły na plakacie i w zakładce
EDeN.

Zapraszamy!

Myśl św. Urszuli o pięknie Ojczyzny powstała na obczyźnie, w Danii. W tym roku, kiedy obchodzimy 150. rocznicę urodzin św. Urszuli, przypada również 100-lecie jej przybycia do Danii. W najbliższych dniach, 15 listopada 2015, w Kopenhadze odbędą się uroczystości jubileuszowe z tej okazji. W Danii, w Aalborgu, matka Urszula zaopiekowała się dziećmi sierotami po polskich robotnikach, by dać im polskie, katolickie wychowanie. W 1920 roku matka Urszula wraz z siostrami i tymi dziećmi wróciła do wolnej, niepodległej Ojczyzny i osiedliła się w Pniewach.

21.11.2015 w godzinach 10.00 – 19.00 serdecznie zapraszamy na indywidualny dzień skupienia dla młodych dorosłych z możliwością towarzyszenia duchowego. Zgłoszenia do 19.11.2015.

Było co świętować na tegorocznym Forum! Podwójne urodziny - 150. urodziny św. Urszuli i osiemnastka Forum! I działo się! Forum urodzinowe miało za hasło "Kocham Jezusa". Wpisało się więc także w Rok Życia Konsekrowanego obchodzonego w Kościele do 2 lutego 2016 roku. Forum niezwykłe pod wieloma względami - kto wnikliwie przestudiował program przed przyjazdem do Pniew, bez trudu to zauważył, że będzie inaczej... Jak było... zobaczycie na stronie Forum.

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie
z cyklu "W trosce o życie i zdrowie rodziny"
- w sobotę, 21 listopada 2015.
Szczegóły spotkania i jego program
można znaleźć
na stronie rekolekcji.

Forum 2015 zbliża się wielkimi krokami.
W Roku Jubileuszowym
z okazji 150-lecia urodzin św. Urszuli
zapraszamy Was bardzo serdecznie
do wspólnego świętowania.
Do zobaczenie wkrótce!

W dniach 4 - 6 października 2015
Sanktuarium św. Urszuli gości figurę św. Michała Archanioła.
W ramach nawiedzenia mają miejsce różne nabożeństwa,
na które serdecznie zapraszamy. 
(program do pobrania niżej)

Młodzież urszulańskiej szkoły w Pniewach zaprasza na spektakl "Córka Sefiny" poświęcony młodości Julii Ledóchowskiej.

Kiedy? 7.10.2015 (środa), g. 18.40

Gdzie? Aula Domu Matki Założycielki

 

Od 17 kwietnia 2015 roku trwa peregrynacja relikwii i obrazu św. Urszuli po rodzinach na terenie pniewskich i sąsiednich parafii. Od tego czasu relikwie i obraz św. Urszuli gościły w 34 rodzinach z Pniew i okolic, z Poznania, Nowego Tomyśla i Obornik, przebywały w Parafii św. Jana Chrzciciela w Pniewach na czas odpustu, a w dniu 19 września 2015 roku pojadą do Kwilcza z okazji poświęcenia tam figury św. Urszuli.

Zachęcamy do korzystania z łask Roku Jubileuszowego z okazji 150-lecia urodzin św. Urszuli i do przyjmowania relikwii i obrazu Świętej. Ich obecność w domu daje całej rodzinie możliwość wspólnej modlitwy (każda rodzina otrzymuje specjalny modlitewnik) i refleksji, może być po prostu okazją do wspólnego świętowania i radowania się obecnością niezwykłego Gościa.

Strona 1 z 9