Przed nami kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II, obchodzimy w tym roku też 75. rocznicę śmierci m. Urszuli i 25. rocznicę sprowadzenia jej relikwii z Rzymu do Pniew. Pewnie to nie przypadek, że właśnie Sanktuarium św. Urszuli, z którą tak szczególnie był związany Jan Paweł II i która tak szczególną troską otaczała dzieci i młodzież, stanie się jedną ze stacji peregrynacji Krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży po Polsce. Będzie to miało miejsce w środę, 23 kwietnia 2014 roku, od g. 9.00 do 13.00 w kaplicy Sanktuarium.
W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014 roku, Ojciec Święty Franciszek przekaże delegacji polskiej młodzieży, czyli gospodarzom następnych Światowych Dni Młodzieży, Krzyż, który wraz z kopią ikony Matki Bożej Salus Populi Romani będzie peregrynował po Polsce. Archidiecezja Poznańska jako pierwsza będzie gościła symbole ŚDM – 14 kwietnia 2014 roku przybędą do Poznania.
„Ponieście go na cały świat jako znak miłości,
którą Pan Jezus umiłował ludzkość,
i głoście wszystkim,
że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym
jest ratunek i odkupienie.”
– to napis, który widnieje na Krzyżu Światowych Dni Młodzieży. Słowa te wypowiedział Ojciec Święty Jan Paweł II do młodzieży 22 kwietnia 1984 roku.
cenne linki:
Przygotowanie Archidiecezji Poznańskiej do ŚDM
Oficjalna strona ŚDM Kraków 2016
Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 na Facebooku
Historia Światowych Dni Młodzieży