Rekolekcje członków Żywego Różańca w Sanktuarium św. Urszuli

W naszym Sanktuarium odbyły się rekolekcje dla Członków Żywego Różańca. Od piątku 18 do niedzieli 20 marca, modlitwa rozbrzmiewała we wspólnocie, – głośno i indywidualnie – w ciszy. Czas wypełniony słuchaniem konferencji, przygotowanych i wygłoszonych przez Ks. Dawida Stelmacha uczestnictwem w Eucharystii, nabożeństwach pasyjnych, różańcowych i adoracji.

W sobotę wspólnotę rekolekcyjną odwiedził archidiecezjalny duszpasterz wspólnot Kół Żywego Różańca, J.Eks. ks. Bp Jan Glapiak.

W homilii podkreślał niezwykłą moc paciorków różańcowych i odniósł się do objawień fatimskich, szczególnie w kontekście nabożeństw I sobót miesiąca.

Różaniec jako środek wskazany przez Maryję, „jeśli ludzie będą modlić się na różańcu wojna się zakończy”. Dziś mamy sytuację wojny, a zatem szczególne zaproszenie do tej formy modlitwy, o którą prosi Maryja. Modlitwa pokuta, nawrócenie … brzmią słowa z Fatimy.

Odniósł się także do poświęcenia świata i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi w 1984r. i tego, które zostanie dokonane za kilka dni, 25 marca 2022r. Wskazał także na Wojowników Maryi, którzy także jako broń, mają oręż Różańca świętego.

Ufajmy, że czas ten czas Wielkiego Postu, jest nam dany i zadany.

Grupę rekolekcyjną odwiedziły siostry Klawerianki, opowiadając o działalności misyjnej, o ich założycielce bł. Teresie Ledóchowskiej, która założyła Sodalicję św. Piotra Klawera wspierającej działalność misyjną Kościoła przed stu laty.

A Róże Różańcowe powstały z inicjatywy Pauliny Jaricot, żyjącej w latach 1799 – 186, francuskiej Sługi Bożej, założycielki Żywego Różańca, wspierające dzieła misyjne w Kościele, którego podstawy stanowią dzisiejsze Papieskie Dzieła Misyjne.

22 maja tego Paulina Jaricot, roku zostanie beatyfikowana.

Zobacz także