Dziecięco-Młodzieżowy Chór Promyki Słoneczne powstał wiosną 1988 roku w związku z przygotowaniami do sprowadzenia relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej z Rzymu do Pniew koło Poznania. Dlatego też św. Urszula jest patronką tego zespołu śpiewaczego. Nazwa chóru zainspirowana została napisanym przez nią wierszem, który stał się hymnem zespołu: O Panie, niech będę jak promyk słoneczny…
W chórze śpiewa około setki dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat. Inicjatorką, dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest s. Daniela Jankowska.
Podstawowym zadaniem Promyków Słonecznych jest oddawanie czci Bogu poprzez śpiew liturgiczny. Liturgiczny charakter chóru w znacznej mierze decyduje o profilu repertuarowym, który obejmuje chorał gregoriański oraz utwory wielogłosowe kompozytorów dawnych i współczesnych.
Chór Promyki Słoneczne jest także zespołem koncertującym. Śpiewa w Polsce i za granicą, szerząc rodzimą kulturę muzyczną. Zespół był zapraszany z koncertami do Finlandii, Austrii, Francji, Danii, Anglii, Niemiec, Irlandii, Holandii, Italii i na Słowację. Największym wydarzeniem był koncert w Castel Gandolfo dla Ojca Świętego Jana Pawła II w sierpniu 1993 roku oraz śpiew podczas kanonizacji św. Urszuli w roku 2003 na Placu św. Piotra w Rzymie. Również w rodzinnych Pniewach chór występuje przy większych uroczystościach, jak na przykład podczas uroczystości ogłoszenia św. Urszuli Patronką Miasta Pniewy w 2016 roku.
Do tradycji chóru należy coroczny koncert kolęd w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w kaplicy Sanktuarium św. Urszuli, a także koncertowy wyjazd za granicę w czasie wakacji.
Więcej o chórze na jego stronie www